IMZO innovatsion loyihasi O'zbekistonda keng ko'lamli ixtisoslashtirilgan oyna zavodi hisoblanadi. Zavod 160 000 kv. m. hududida joylashgan bo'lib, ishlab chiqarish maydoni 70 000 kv. m. bu nafaqat O'zbekistonda, balki Markaziy Osiyoda ham bunday derazalarning yagona zavodi.
Eng yirik ixtisoslashtirilgan yengil o'tkazgichli inshootlarda 800 dan ortiq malakali mutaxassislar faoliyat ko'rsatmoqda. Har kuni IMZO xodimlari o'z mahsuloti uchun yangi innovatsion echimlarni izlaydilar, bu esa uni yanada ishonchli, iqtisodiy va qulay qiladi.
Miqyosdan tashqari, yangi ishlab chiqarish maydonchalarini jihozlash oyna ishlab chiqarish sohasidagi barcha ilg'or texnologiyalarni namoyish etdi. Zavodda Germaniya, Turkiya, Avstriya, Finlyandiya va Italiyadan Urban, Lisec, Intermac, shuningdek, Glaston kabi ishlab chiqaruvchilardan zamonaviy uskunalar o'rnatilgan bo'lib, ular orqali kompaniyaning keng texnologik imkoniyatlarini ta'minlaydi.
PVX va alyuminiy profildan tayyorlangan shaffof konstruktsiyalarni ishlab chiqarish va sotish to'liq avtomatlashtirilgan. Barcha parametrlar maxsus dasturiy ta'minot yordamida kompyuter tizimi tomonidan o'rnatiladi va nazorat qilinadi. Bu aniqlik, samaradorlik va yuqori ishlashga ega bo'lgan oyna ishlab chiqarishning shubhasiz afzalligi.
Yuqori sifatli uskunalar, tajriba va yaxshi tashkil etilgan texnologik jarayonlar tufayli IMZO kompaniyasi har bir smenada 2 500 mahsulotni ishlab chiqarishga qodir bo'lgan Evropa darajasidagi ishlab chiqarishni yaratishga muvaffaq bo'ldi.
Zavodning bir yillik ishlab chiqarish quvvati taxminan 2 000 000 kvadrat metrni tashkil etadi. Bu yerda turli qiyinlikdagi konstruksiyalar: arkalar, trapetsiyalar, uchburchak va dumaloq derazalarni alyumin va plastik turlari ishlab chiqariladi. Tayyor mahsulotlar shovqin o’tkazmaslik, issiqlik saqlash va qismlarning chidamliligi bo’yicha majburiy tekshiruvlardan o’tkaziladi. Sinovlardan muvaffaqiyatli o’tgan mahsulotlarni tayyor deraza romlari qatoriga kiritiladi. Endilikda fabrikada yig’ilgan deraza romlari har bir xonadonda bo’lishi mumkin!

Инновационный проект IMZO – это масштабная специализированная фабрика окон в Узбекистане. Фабрика находится на территории 160 000 кв.м., производственная площадь которой составляет 70 000 кв.м. Это единственная фабрика окон такого масштаба не только в Узбекистане, но и в Средней Азии.
В крупнейшем специализированном заводе светопрозрачных конструкций работают более 800 квалифицированных специалистов. Ежедневно сотрудники IMZO находятся в поиске новых инновационных решений для своего продукта, которые сделают его еще более надежным, экономичным и удобным.
Помимо масштабов, оснащение новых производственных площадок, стало отображением всех передовых технологий в области производства окон. На заводе установлены современные оборудования из Германии, Турции, Австрии, Финляндии и Италии, от таких производителей, как Urban, Lisec, Intermac, а также Glaston, благодаря которым обеспечивается широкий спектр технологических возможностей компании.
Производство и реализация готовых светопрозрачных конструкций из пвх и алюминиевого профиля полность автоматизировано. Все параметры задаются и контролируются компьютерной системой с помощью специального программного обеспечения. Именно это является неоспоримым преимуществом производства окон, которая отличается точностью, эффективностью и высокой производительностью.
Благодаря высококлассным оборудованиям, опыту и отлаженным технологическим процессам, компании IMZO удалось создать производство Европейского уровня, способное выпускать до 2 500 изделий в смену.
Производственная мощность завода составляет около 2 000 000 кв.м. в год. Здесь производятся конструкции любой сложности: арки, трапеции, треугольные и круглые окна, как из пластика, так и из алюминия. Готовые изделия проходят обязательные контрольные испытания на шумо- и звукоизоляцию, на термоустойчивость и пригодность фурнитуры и комплектующих. После успешного прохождения всех испытаний изделие может считаться готовым окном. Окна фабричной сборки теперь могут быть в каждом доме!