Plastik PVX derazalar bu nima
20 yildan ko’proq vaqt ilgari ishonchsiz va tezda ishdan chiqadigan yog'och deraza konstruksiyalari va romlarining o’rnini plastik derazalar bosa boshladi. Yaqinda faqat eng badavlat kishilargina ularni o'rnatish imkoniga ega edilar, endi bo’lsa ishlab chiqarishning faol rivojlanishi tufayli O'zbekistonda yashaydigan deyarli barcha fuqarolar plastik deraza romlariga ega bo'lishlari mumkin.
IMZO respublikadagi zamonaviy, yuqori sifatli deraza romlarini yetakchi ishlab chiqaruvchisi hisoblanadi.Mukammal yevropa sifati, shuningdek, plastik deraza romlari uchun hamyonbop narxlari tufayli, kompaniya mahsulotlari chet elda ham taniqli.
Mahsulotning o’ziga xos xususiyatlari
Plastik oynalarni sotib olishga qaror qilishdan oldin, ushbu mahsulot qandayligini va u ilgari hamma joyda ishlatilgan shunga o'xshash yog'och konstruksiyalardan qanday farq qilishi mumkinligini bilib olishingiz kerak:
• Birinchi va eng muhim farqi - bu oyna romi. Uni ishlab chiqarish uchun maxsus yuqori sifatli plastmassadan foydalaniladi (polivinilxlorid - termoplastiklar guruhiga kiradigan material). Materialga yuqori fizik, mexanik va operatsion xususiyatlarni berish uchun uning tarkibiga maxsus stabilizatorlar, rang beruvchi va boshqa pigmentlar, shuningdek boshqa yordamchi birikmalar kiritilgan.
• Romga mahkam va germetik qilib o’rnatilgan bir nechta oynalardan foydalanish. O'rnatish vaqtida qo'shimcha isitgichlar va boshqa izolyatsiya materiallari ishlatilmaydi. Biroq, 100% qattiqlik kafolatlanadi.
• Ko'p funktsionallik. Yangi ishlab chiqarish texnologiyalaridan foydalanish, shuningdek, eng yangi armatura o'rnatilishi tufayli derazalar turli holatda o’rnatilishi va ochilishi mumkin. Ilgari ishlatilgan yog'och konstruksiyalar esa bunga imkon bermasdi.
Plastik oynalarning afzalliklari:
• ishonchlilik va chidamlilik. Bu nafaqat maxsus ishlab chiqarish usuli bilan, balki zamonaviy armatura va PVX plastikining tarkibi bilan ham ta'minlanadi.
Go'zallik va estetika. Mahsulot ishlatish davomida yangiligidagi zamonaviy va jozibali ko’rinishini saqlaydi..
• PVX derazalarning yuqori issiqlik va ovoz yalıtımı xususiyatlari. IMZO-da ishlab chiqarilgan mahsulotlar Markaziy Osiyo mintaqasining iqlim sharoitiga moslashtirilgan, bu esa issiq iqlim sharoitida qulay yashash sharoitlarini yaratish uchun juda muhimdir.
• Deraza romlarni o’rnatish uchun maqbul narxlar. Mehnatni malakali tashkil etish, zamonaviy uskunalar va eng yangi texnologiyalardan foydalanilishi tufayli kompaniya yuqori sifatli va shu bilan birga arzon PVX derazalarni ishlab chiqaradi. Har bir mijoz o'zi uchun deraza romlarining eng mos turini tanlashi mumkin!
• O'rnatish ishlarining qulayligi. Derazalarni o'rnatish juda oson va tezdir.
- Kundalik foydalanishdagi qulaylik. Plastik oynalar hech qanday alohida parvarish talab etmaydi, ishlatish davomida o’zining yangilik paytidagi holatini saqlab qoladi. Sirtni nam latta bilan artib olish, shuningdek vaqti-vaqti bilan armaturalarni yog'lash tavsiya etiladi.
- Ekologik xavfsizlik. PVX - bu atrof-muhit bilan aloqa qilmaydigan, quyosh ultrafiolet nurlari ta'sirida barqaror bo'lib, harorat rejimi o'zgarganda o’z xususiyatlarini o'zgartirmaydigan material.
• Yong'inda xavfsizligi. PVX materialdan plastik derazalar ishlab chiqish paytida butunlay xavfsiz.
Korxonada ishlab chiqarilayotgan barcha mahsulotlar xalqaro va respublika miqyosidagi sifat standartlari va me'yorlariga javob beradi.
Ishlab chiqaruvchidan deraza romlari
IMZO PVX derazalari arzon narxlarda va shu bilan birga yuqori sifat, ishonchlilik va chidamlilik kafolati bilan ishlab chiqarilishi uchun mukammal sharoiti yaratdi. Imzo.uz veb-saytida o'zingiz uchun ideal bo’lgan deraza romlarini tanlang, buyurtma bering va biz sizning kvartirangiz, shahar tashqarisidagi uyingiz, ofisingiz yoki boshqa binolaringiz uchun ideal bo'lgan yuqori sifatli mahsulotlarni ishlab chiqaramiz!

Более 20 лет назад на замену ненадежным, быстро выходящим из строя деревянным оконным конструкциям и рамам пришли пластиковые окна. Совсем недавно их установку могли себе позволить только самые обеспеченные люди, а сейчас, благодаря активному развитию производства, пластиковые окна могут позволить себе практически все граждане, проживающие в Узбекистане.
IMZO является ведущим производителем современных, высококачественных окон на территории республики. Продукция компании широко известна также и за рубежом, благодаря идеальному европейскому качеству, а также – доступной на пластиковые окна цене.
Особенности ПВХ окон
Прежде чем принять решение купить пластиковые окна, следует разобраться, что же из себя представляют эти изделия, и чем они могут отличаться от аналогичных, ранее повсеместно использовавшихся деревянных конструкций:
- Первое и самое главное отличие – это рама. Для ее изготовления используется специальный высококачественный пластик (поливинилхлорид – материал, который относится к группе термопластов). Для придания материалу высоких физико-механических и эксплуатационных свойств, в его состав введены специальные стабилизаторы, модификаторы, красящие и иные пигменты, а также прочие вспомогательные добавки.
- Использование нескольких стекол, прочно и герметично закрепленных в раме. При монтаже не используются дополнительные утеплители и иные изоляционные материалы. Тем не менее, 100% герметичность гарантируется.
- Многофункциональность. Благодаря использованию новых технологий производства, а также установке новейшей фурнитуры, окна можно открывать и фиксировать в самых разных положениях. Ранее использовавшиеся деревянные рамные конструкции так делать не позволяли. Пластиковые окна в IMZO по способу открывания створок могут быть: глухие, поворотные, откидные, поворотно-откидные.
Преимущества пластиковых окон:
- Прочность, надежность и долговечность. Обеспечивается не только особым способом изготовления, но и составом ПВХ пластика, применением современной фурнитуры.
- Красота и эстетичность. Изделия сохраняю современный привлекательный внешний вид и новизну на всем протяжении эксплуатации.
- Высокие тепло- и звукоизоляционные характеристики ПВХ окон. Продукция, выпускаемая на предприятии IMZO, адаптирована под климатические условия Среднеазиатского региона, что очень важно для создания комфортных условия проживания в жарком климате.
- Доступные цены на остекление. Благодаря грамотной организации труда, использованию современного оборудования и новейших технологий на предприятии компании выпускаются высококачественные и, одновременно, недорогие окна ПВХ. Каждый заказчик сможет подобрать для себя оптимальный вариант!
- Простота производства монтажных работ. Установка окон осуществляется достаточно легко и быстро.
- Удобство и комфорт при ежедневной эксплуатации. Пластиковые окна не требуют никакого особого ухода, сохраняют новизну на всем протяжении эксплуатации. Максимум, что рекомендуется делать – протирать поверхность влажной ветошью, а также периодически смазывать фурнитуру.
- Экологическая безопасность. ПВХ – материал, который не взаимодействует с окружающей средой, сохраняет стойкость под солнечными УФ-излучением, не меняет своих характеристик при смене температурного режима.
- Пожарная безопасность. Изготовление пластиковых окон из ПВХ материала полностью безопасно в противопожарном отношении.
Вся продукция, выпускаемая на предприятии, соответствуют стандартам и нормам качества, как международного, так и республиканского уровня.
Окна от производителя
В компании IMZO созданы идеальные условия, позволяющие изготавливать ПВХ окна недорого и, одновременно, гарантировать высокое качество, надежность и долговечность эксплуатации. Подберите свое идеальное окно на сайте imzo.uz, оформите заказ, и мы изготовим высококачественную продукцию, которая идеально подойдет для вашей квартиры, загородного дома, офисного или иного помещения!